Naj lokality: 5 dôvodov, prečo bývať Nad jazerom

Sídlisko Nad jazerom je známe svojou pokojnou lokalitou, ktorá sa výrazne líši od centra. Za týmto statusom stojí najmä jazero. Veľká vodná plocha a okolitá zeleň ponúka dostatok priestoru na relax aj športové aktivity.

Košice ponúkajú niekoľko lokalít na bývanie. Sto ľudí, sto chutí, no platí, že vybrať si môže každý.
A to či už milujete mestský ruch, šum lesa a vôňu prírody, alebo chcete žiť svoj sídliskový sen. 

Za lukratívne lokality sa považujú prevažne tie, ktoré sú k centru mesta najbližšie. Krásou a komfortom však vynikajú aj vzdialenejšie. Medzi top lokality v Košiciach patrí Sídlisko Nad jazerom. Napriek tomu, že vzdialenosť odtiaľ do centra mesta je približne šesť kilometrov. Čím je toto sídlisko atraktívne?

 

Rekreácia a šport

Mestský život si zaslúži aj poriadny oddych. Sídlisko Nad jazerom je známe svojou pokojnou lokalitou, ktorá sa výrazne líši od centra. Za týmto statusom stojí najmä jazero. Veľká vodná plocha a okolitá zeleň ponúka dostatok priestoru na relax aj športové aktivity. Okrem plávania tu môžete skúsiť vodné lyže. Jazero milujú aj rybári, rodiny s deťmi a zamilované páry. Ak sa na ňom v zime vytvorí dostatočne hrubá vrstva ľadu, môže sa využívať na korčuľovanie a hokej.

Jazero nie je jedinou dominantou, sídlisko obohacuje aj množstvo zelene a rieka Hornád. Nielen Jazerčania radi navštevujú hrádzu pri rieke. Stala sa obľúbeným miestom korčuliarov, cyklistov a bežcov. Športovci si prídu na svoje tiež na niekoľkých ihriskách, obľúbené sú dve multifunkčné. 

Aj v Košiciach môžete bývať pri rieke, lese a neďaleko jazera. vizualizácia: LAGO
Aj v Košiciach môžete bývať pri rieke, lese a neďaleko jazera. vizualizácia: LAGO

 

Občianska vybavenosť

Na Sídlisku Nad jazerom sa nachádza osem škôlok, šesť základných škôl a štyri stredné. Študenti majú na výber a za vzdelaním vôbec nemusia ďaleko cestovať. Nad jazerom nájdete tiež kultúrne strediská, ktoré sa starajú o program pre najmenších i pre najstarších. 

Obľúbený je Výmenník na Važeckej, ktorý organizuje rôzne workshopy, tvorivé dielne i diskusie s miestnymi odborníkmi na módu. Jazerčanov teší aj pobočka Verejnej knižnice Jána Bocatia v Košiciach. Občianska vybavenosť sídliska zahŕňa aj rozrastajúce sa obchodné centrá. 

Aj takto môže vyzerať rodinná idylka v krásnom prostredí jednej z top lokalít na bývanie v Košiciach. vizualizácia: LAGO
Aj takto môže vyzerať rodinná idylka v krásnom prostredí jednej z top lokalít na bývanie v Košiciach. vizualizácia: LAGO

 

Nové byty na Galaktickej

Prví obyvatelia Sídliska Nad jazerom sa začali do novopostavených bytových domov sťahovať v roku 1970. Mestská časť sa postupne vybudovala do dnešných rozmerov. Po dlhšej dobe však vzniká na Galaktickej ulici nový projekt – Rezidencia LAGO

Cesta k bytovým domom bude zabezpečená z Galaktickej ulice, ktorá je napojená priamo na Slaneckú cestu. LAGO bude cca 300 m od Slaneckej cesty, hlavnej spojnice sídliska s centrom mesta. V tejto vzdialenosti sa nachádza aj zastávka MHD. Dostatočne blízko, aby bolo pre peších pohodlné dostať sa domov  za pár minút, a zároveň dostatočne ďaleko, aby doprava nepôsobila rušivo. Okrem autobusov tu premávajú aj električky, čo je pri nových developerských projektoch ojedinelé, ale výhodné. Je to rýchly, bezpečný, ekologický a komfortný druh dopravy. Jedinečná príležitosť pre všetkých, ktorí si toto sídlisko zamilovali. Pravdepodobnosť výstavby ďalších bytových domov je totiž v tejto časti Košíc nízka. Voľné plochy vhodné na bytovú zástavbu už prakticky nie sú. Okrem výhodnej polohy vás LAGO očarí krásnym dizajnom a praktickosťou.

V nových bytových domoch na Sídlisku Nad jazerom si  budete môcť užívať takéto komfortné smart bývanie.
V nových bytových domoch na Sídlisku Nad jazerom si budete môcť užívať takéto komfortné smart bývanie. vizualizácia: LAGO

 

Smart bývanie

Webová stránka ďalej informuje, že „všetky ponúkané byty budú tzv. inteligentné smart byty“. Obyvateľov v nich bude čakať predpríprava pre online ovládanie domácnosti. Výhodný systém, ktorý urobí väčšinu práce za vás. Minimalizmus a nové technológie takpovediac urobia nemožné možným. Budete si môcť vytvoriť svoj inteligentný domov tak, aby vyhovoval vašim potrebám a každodenným zvykom. K centrálnej jednotke bude možné dopĺňať ďalšie zariadenia a senzory.

Smart bývanie sa postará o pohodlie, komfort, úsporu peňazí, ale aj času. Budete tak mať všetko pod kontrolou kdekoľvek sa budete nachádzať, doma, v práci či na dovolenke. Všetky príkazy a informácie budú prístupné vďaka užívateľskému rozhraniu.
Navyše, v areáli bytových domov LAGO poteší obyvateľov detské ihrisko a rekreačná zóna s lavičkami a zeleňou. Ideálne prostredie pre všetky vekové kategórie.

 

KOŠICE: DNES
Autor: office@kosicednes.sk
zdroj: kosicednes.sk

Predajné miesto

CASSOVIA RESIDENCES
Kováčska 17
040 01 Košice

 

    +421 911 847 022
     info@rezidencialago.sk

Všetky údaje v textovej i obrazovej forme, rovnako ako akékoľvek ďalšie informácie uvedené na tejto webovej stránke, sú ilustračné, nezáväzné a majú informatívny charakter.

Spoločnosť LaGO development s.r.o. si kedykoľvek vyhradzuje právo na ich zmenu. Informácie uvedené na tejto stránke nie sú podkladom pre uzavretie zmluvy v zmysle zákona č. 40/1964 Občianský zákonník. Aktuálne a záväzné informácie sú na vyžiadanie k dispozícii výhradne na predajnom mieste.

Copyright 2017 LAGO - MODERNÉ BÝVANIE NAD JAZEROM